8 Yaş Üstü Zeka Oyuncakları

8 yaş üstü çocukların dış dünyayla iletişimi önemli derecede gelişir. Bu dönemde çocuğun yaşına uygun oyuncakların tercih edilmesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü eğitici oyuncaklarla etik kuralları daha çabuk kavrar ve doğru davranışlar sergiler. Aynı zamanda sosyal çevresi genişler. Arkadaşlarıyla iyi anlaşan çocuk mutlu olur ve sonuç olarak günlük hayatta başarılı olur.

Ayrıca bu dönemin en önemli özelliklerinden biri de eğitim öğretim faaliyetlerinin çocuk için çok önemli olmasıdır. Çocuğun düşünme becerisi somut özellikler taşır. Özellikle duyu organları ile algıladığı durumlar içerisinde düşünüp akıl yürütebilir. Sosyalleşme isteği ve başarılı olma isteği bu dönemin en belirgin ihtiyacıdır. Bu dönemin sağlıklı gelişmesinde, çocuğun arkadaşları ile iyi anlaşmasının ve onlarla ortak etkinlikler yapabilmesinin büyük katkısı vardır.

Çocuğun cinsiyet rollerine uygun davranışlar kazanması yine bu dönemde kazanılan önemli bir konudur.

Yaşa uygun oyuncak seçmek çok önemli bir unsurdur. Bu nedenle her yaşta olduğu gibi 8 yaşında da bir çocuğa yaşına uygun oyuncak yani 8 yaş oyuncaklar seçilmesi gerekmektedir. Oyuncakların eğitici olması da eğlenceli olması kadar önemlidir.

8 yaş için uygun olan oyunlardan biri Talat isimli hem zeka hem dikkat geliştirici bir oyundur. 2012 de 3 kez ödül alan bu başarılı oyun 8 yaş çocuklara tavsiye edilmektedir. Talat çocuğun stratejik düşünme, taktik geliştirme, görsel algı ve çözüm odaklı düşünebilme gibi yeteneklerini arttırmaktadır.

8 yaş için tavsiye edilen başka bir oyun ise Tek Kişilik Satranç tır. Stratejik düşünme için başka birine ihtiyacımız yok, yalnızken de zihinleri zorlayan bir oyun.

8 yaş eğitici oyuncaklar kategorimizde  bu iki örneğin yanında birçok eğlenceli ve geliştirici oyun bulunmaktadır. Bu ürünlerin tamamı lisanslı, eğitici, eğlenceli, zeka geliştiricidir ve çocukların gelişim dönemi için büyük önem taşımaktadır.

Oyuncak Rüyası birbirinden değerli oyuncakları sizlerle uygun fiyatlara buluştururken, aynı gün ve bedava kargo (100 tl üzeri alışverişlerinizde) fırsatı da sunuyor. Ayrıcı 6 büyük banka kartına taksit seçenekleriyle…
₺119,99KDV Dahil
₺200,00 KDV Dahil