6-7 Yaş Zeka Oyuncakları

6-7 yaş çocukların temel eğitim dönemidir. Bu dönemde çocuk için 6-7 yaş eğitici oyuncaklar tercih edilmelidir. Bunun nedeni 6-7 yaşındaki bir çocuğun temel eğitime hazır ve yatkın bulunması ve yine ahlaki yönlerden de en iyi 6 yaşta eğitim verilebilmesidir. Eğer eğitimde gecikilirse 6-7 yaşta verilen eğitimin verimi alınamaz.

Bu eğitim en hızlı biçimde 6-7 yaş oyuncaklar aracılığıyla verilebilmektedir. Bu oyuncaklar eğlendirirken öğretmekte ve aynı zamanda da eğitmektedir. Bu da ebeveynlerin çocukların eğitiminde oldukça işini kolaylaştırmaktadır. Öte yandan 6-7 yaşındaki çocuklar da her dönemde olduğu gibi oyuncaklarla oynamayı sevmektedirler. Bu nedenle 6-7 yaş eğitici oyuncaklar hem çocuklar hem de ebeveynler için vazgeçilmez materyallerdir.

Ancak oyuncakların eğitici olmasıyla beraber zeka geliştirici oyuncaklar olması da önemlidir. Quixo, Batık, Kelime Avı, Karikatür Çiz!... 6-7 yaş zeka oyuncaklarına verilebilecek örneklerden yalnızca birkaç tanesidir.

6-7 yaşındaki bir çocuğun arkadaşlık ilişkileri de değişkenlik gösterir. Arkadaşlarıyla küsebilir, arkadaş seçimleri değişebilir veya arkadaşlarıyla oynarken zevk aldığı oyunlar da çeşitlilik gösterebilir. Ve çocuğun damak zevki de değişkenlik gösterir. Örneğin en sevdiği yemek makarna iken, şimdi en sevdiği yemek patates kızartması olabilir ya da eskiden sevmese de yiyebildiği bir yemeği, şu an asla yemek istemeyebilir. Bütün bunlarla beraber çocuğun psikolojisi de değişkenlik gösterir. Bu değişim sırasında çocuğun neler hissettiğini, neleri çizmiş olduğuna bakarak fikir sahibi olunabilir. 6-7 yaşındaki çocukların el becerileri gelişir, daha iyi resim yapabilmeyi, yazı yazabilmeyi öğrenirler. Yazı yazabildikçe ve resim çizebildikçe kendilerini konuşarak iletişimden çok daha iyi ifade edebilecek ve sizi psikolojik durumundan haberdar edecektir. 6-7 yaş çocukları korkularını, kaygılarını, maruz kaldıkları tutumları oyunlarında da sergilerler. Onların oyunlarını izlemek çocuğumuzun genel psikolojik durumu ve dünyayı algılayış biçimi ile ilgili fikir sahibi olmanın en güzel yoludur. Ayrıca çocuğa kazandırmamız gereken davranışları veya anlatmamız gereken kuralları, mahremiyet gibi konuları en güzel anlatılacak yöntem oyundur. Arkadaşlık ilişkileri, sorunlarla baş etme yöntemleri, hayır diyebilme gibi becerileri kazandırmada iyi yönetilmiş bir oyunla çocuklara kazandırabilmek çok kolay ve etkili bir yoldur.

Tam da bu noktada, Oyuncak Rüyası çocuğunuzun gelişimi için gerekli ve en doğru oyuncakları sizin için bir araya getiriyor. Güvenli, sağlıklı, eğlenceli ve yaşa göre maximum fayda sağlayabilecek orijinal ürünlerimizi incelemeden geçmeyin…